Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Wine import since 2007
More than 50 partner wineries
Taxes & Duties included
Fast, insured Shipping


WILD WINE WEEK SALE
THE BIGGEST SALE OF THE YEAR

The big Wild Wine Week sale is over – but we’re already looking forward to the next Wild Wine Week next year.

You can still find some of your favourite wines here at best prices – only while stocks last.

Have fun discovering, enjoying and saving – cheers! 🥂

WILD WINE WEEK SALE

THE BIGGEST SALE OF THE YEAR

The big Wild Wine Week sale is over – but we’re already looking forward to the next Wild Wine Week next year.

You can still find some of your favourite wines here at best prices – only while stocks last.

Have fun discovering, enjoying and saving – cheers! 🥂

WILD WINE WEEK 2025 IS OVER

Already look forward to unbeatable discounts in the next year!

ALREADY CURIOUS FOR WILD WINE WEEK?

DISCOVER OUR EARLY BIRD DEALS NOW!

Anthonij Rupert Optima

Only until today: Secure 20% Discount!

EARLY BIRD DEAL

ANTHONIJ RUPERT OPTIMA

ONLY A FEW HOURS LEFT: 20% OFF


The Anthonij Rupert Optima is an elegant, harmonious red blend with soft tannins and delicate spice.

Regular price:

€20.50*

Content: 0.75 Liter (€27.33 / 1 Liter)

No longer available

  • Elegant blend of four noble grape varieties 🍇
  • Aged 18 months in French oak 🪵
  • Ideal match with meat & cheese dishes 🍖🧀
Product number: ANT-022021

BETTER HURRY!

EARLY BIRD DEALS END IN


Allée Bleue Pinotage

Only today: 30% Discount!

DEAL OF THE DAY

ALLÉE BLEUE PINOTAGE

ONLY TODAY: 30%OFF

A full-bodied, velvety Pinotage, shaped by ripe fruit and subtle oak notes.


Regular price:

€19.50*

Content: 0.75 Liter (€26.00 / 1 Liter)

Available, delivery time: 2-5 days

  • 100 % Pinotage from Franschhoek Old-Vines 🍇
  • 16 months barrel ageing for depth & structure ⏳
  • Robust yet elegant Pinotage 🍷
Product number: ALB-102024


THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



Tokara Elgin Sauvignon Blanc

Only today: Save 20%!

DEAL OF THE DAY

TOKARA ELGIN SAUVIGNON BLANC

ONLY TODAY: 20% OFF

A vibrant, multi-layered Sauvignon Blanc from Elgin´s highlands - clear, refined, an exceptionally aromatic.


Regular price:

€21.50*

Content: 0.75 Liter (€28.67 / 1 Liter)

No longer available

  • Vibrant, layered aromatics 🌿🌸
  • Aged on fine lees for 9 months 🕰️
  • Ideal with seafood & sushi 🐟
Product number: TOK-022024


THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



Bartinney Cabernet Sauvignon

Save 45% now!

DEAL OF THE DAY

BARTINNEY CABERNET SAUVIGNON 

ONLY TODAY: 45%OFF

A multi-layered Cabernet Sauvignon, defined by dark fruit, redined oak, an a long, elegant finish.



THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



Ernie Els Major Series Cabernet Sauvignon

Only today: 20% Discount!

DEAL OF THE DAY

ERNIE ELS MAJOR CABERNET SAUVIGNON 

ONLY TODAY: 20%OFF

Concentrated black cherry and cassis, layered with cedar and subtle spice - complex and precise.


Regular price:

€25.50*

Content: 0.75 Liter (€34.00 / 1 Liter)

Available, delivery time: 2-5 days

  • Pure Helderberg Cabernet Sauvignon with depth & precision 🍇
  • Aged in French oak & amphora for perfect balance ⚱️
  • Elegant, structured with a long, refined finish 🍷
Product number: ERN-042023


THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



Groot Constantia Sauvignon Blanc

Only today: 20% Discount!

DEAL OF THE DAY

GROOT CONSTANTIA SAUVIGNON BLANC 

ONLY TODAY: 20% OFF

Combines tropical aromas of guava and lychee, a fresh, clear acidity structure and a long, clean finish!



THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



Lanzerac Pinotage Rosé

Only today: Get 25% Discount!

DEAL OF THE DAY

LANZERAC PINOTAGE ROSÉ 

ONLY TODAY: 25% OFF

An iconic Pinotage Rosé with delicate rose-petal aromas, fresh berry notes, and a beautifully soft character.



THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



Dornier Cabernet Sauvignon Merlot

Only today: 20% Discount!

DEAL OF THE DAY

DORNIER CABERNET SAUVIGNON MERLOT 

ONLY TODAY: 20%OFF

A characterful Bordeaux blend with intense dark berry fruit and an elegant structure.


Regular price:

€16.50*

Content: 0.75 Liter (€22.00 / 1 Liter)

Available, delivery time: 2-5 days

  • Elegant Bordeaux blend from Stellenbosch 🍇
  • Flavors of dark fruit, chocolate & violet 🍫
  • Perfect with beef, lamb, game & spicy dishes 🍽️
Product number: DOR-112019


THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



Fairview Darling Sauvignon Blanc

Only today: 20% Discount!

DEAL OF THE DAY

FAIRVIEW DARLING SAUVIGNON BLANC 

ONLY TODAY & LAST BOTTLES: 20% OFF

A vibrant coastal Sauvignon Blanc with bright tropical fruit, zesty citrus freshness and the cool elegance of the Darling terroir.


Regular price:

€12.50*

Content: 0.75 Liter (€16.67 / 1 Liter)

  • Fresh aromas of tropical fruit, fig & citrus 🍍🍋
  • Classic cool-climate Sauvignon Blanc from Darling 🌊🍇
  • Perfect with fish, seafood & goat’s cheese 🐟🧀
Product number: FVW-012025


THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



Mont Rochelle Little Rock Blanc

Only today: 20% Discount!

DEAL OF THE DAY

MONT ROCHELLE LITTLE ROCK BLANC 

ONLY TODAY: 20% OFF

A easy-drinking Mont Rochelle blend with juicy stone fruit, exotic aromatics and vibrant freshness - perfect for carefree enjoyment on anny occasion.


Sale price:

€12.25*

% Regular price: €17.50 (30% saved) Last lowest price: €12.25*
Content: 0.75 Liter (€16.33 / 1 Liter)

Available, delivery time: 2-5 days

  • Beautifully floral and spicy tones 🌸🌶️
  • Perfectly balanced, fresh and lively ⚖️💫
  • Ideal for Asian cuisine, fish or seafood 🍣🦐
Product number: MON-082024


THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



DEAL OF THE DAY

WATERFORD KEVIN ARNOLD SHIRAZ 

ONLY TODAY: 20% OFF

An elegant Helderberg Shiraz with spicy pepper and plum notes, smooth tannins, and deep, layered complexity.

Regular price:

€30.50*

Content: 0.75 Liter (€40.67 / 1 Liter)

Average rating of 5 out of 5 stars

1 Review

Available, delivery time: 2-5 days

  • Dark fruit with fine spicy notes 🍇
  • Very complex and harmonious red wine 🍷
  • Top-quality Shiraz from the Helderberg region 🏅
Product number: WAF-022020


THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



Steenberg Catharina

Only today: Save 20%!

DEAL OF THE DAY

STEENBERG CATHARINA

ONLY TODAY: 20%OFF

An elegant Bordeaux-style blend with intense dark fruit, a smooth texture, and remarkable depth.
Regular price:

€30.50*

Content: 0.75 Liter (€40.67 / 1 Liter)

Available, delivery time: 2-5 days

  • Elegant, very complex red wine cuvée 🍷✨
  • Perfect with meat and flavoured dishes 🍖🍗
  • Awarded with 4.5 John Platter Stars 🏆
Product number: STE-052021


THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



Neethlingshof The Owl Post Pinotage

Save 20% now!

DEAL OF THE DAY

NEETHLINGSHOF OWL POST PINOTAGE

ONLY TODAY: 20%OFF

An elegant Helderberg Shiraz with spicy pepper and plum notes, smooth tannins, and deep, layered complexity.


Regular price:

€23.00*

Content: 0.75 Liter (€30.67 / 1 Liter)

No longer available

  • Dark fruit with mocha and chocolate notes 🍒🍫
  • Long-lasting with a fine tannin structure ⏳🍷
  • Convinced the wine critics once again 🏆
Product number: NEE-072022


THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



Leopard’s Leap Special Edition Pinotage

Only today: 30% Discount!

DEAL OF THE DAY

LEOPARD´S LEAP SPECIAL EDITION PINOTAGE

ONLY TODAY: 30%OFF

A fruit-forward Pinotage with soft tannins and a long, elegant finish, created as a Special Edition supporting the Cape Leopard Trust.
Regular price:

€14.50*

Content: 0.75 Liter (€19.33 / 1 Liter)

Available, delivery time: 2-5 days

  • Intense bouquet of berry compote and vanilla 🍇
  • Aged 14–16 months in French Oak ⏳
  • Supports the Cape Leopard Trust 🐆
Product number: LEO-232023


THE DEAL OF THE DAY ENDS IN: 



CONTINUE SAVING DESPITE THIS

OUR HIGHLIGHTS ON SALE

Skip product gallery
Sale
Autumn Wine
Eine Flasche Beyerskloof Eerste Ry Cabernet Sauvignon mit einem kastanienbraunen Verschluss und einem cremefarbenen Etikett mit einer Abbildung von Bäumen und dem Namen des Weins in fetten Buchstaben.
South Africa
|
Red Wine
Beyerskloof Eerste Ry Cabernet Sauvignon 2018

Content: 0.75 Liter (€57.27 / 1 Liter)

Sale price: €42.95* Regular price: €53.50 (19.72% saved) Last lowest price: €42.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
4.5* Platter
Sale
Last Bottles
Eine Flasche Constantia Uitsig Rotwein aus Südafrika, mit einem cremefarbenen Etikett mit einer Vogel- und Blumenillustration und einer tiefroten Folie am Hals. Eine Flasche Constantia Uitsig Rotwein aus Südafrika, mit einem cremefarbenen Etikett mit einer Vogel- und Blumenillustration und einer tiefroten Folie am Hals.
South Africa
|
Red Wine
Constantia Uitsig Constantia Red 2020

Content: 0.75 Liter (€32.20 / 1 Liter)

Sale price: €24.15* Regular price: €34.50 (30% saved) Last lowest price: €24.15*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
B-Stock
Eine dunkle Weinflasche mit der Aufschrift Klein Zalze Grenache Vineyard Selection South Africa mit goldenem und weißem Text auf schwarzem Hintergrund. Eine dunkle Weinflasche mit der Aufschrift Klein Zalze Grenache Vineyard Selection South Africa mit goldenem und weißem Text auf schwarzem Hintergrund.
South Africa
|
Red Wine
B-Stock: Kleine Zalze Vineyard Selection Grenache 2022

Content: 0.75 Liter (€18.67 / 1 Liter)

Sale price: €14.00* Regular price: €17.50 (20% saved) Last lowest price: €14.40*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
4.5* Platter
Sale
Icon
Autumn Wine
Eine Flasche Alto Stellenbosch-Rotwein mit kastanienbraunem und goldenem Etikett, auf dem das Alto-Logo, Angaben zum Weingut und eine kastanienbraune Folie auf dem Deckel abgebildet sind. Eine Flasche Alto Stellenbosch-Rotwein mit kastanienbraunem und goldenem Etikett, auf dem das Alto-Logo, Angaben zum Weingut und eine kastanienbraune Folie auf dem Deckel abgebildet sind.
South Africa
|
Red Wine
Alto M.P.H.S. 2017

Content: 0.75 Liter (€80.67 / 1 Liter)

Sale price: €60.50* Regular price: €80.50 (24.84% saved) Last lowest price: €60.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Limited
Exclusive
Eine klare Flasche 1679 Cape Floral Gin mit goldener und weißer Beschriftung. Das Etikett liest Premium Dry Gin, enthält Unterschriften, und stellt fest, es ist destilliert und abgefüllt in Südafrika. Eine goldene Schleife ist auf den Hals. Eine klare Flasche 1679 Cape Floral Gin mit goldener und weißer Beschriftung. Das Etikett liest Premium Dry Gin, enthält Unterschriften, und stellt fest, es ist destilliert und abgefüllt in Südafrika. Eine goldene Schleife ist auf den Hals.
South Africa
Selection 16/79 Cape Floral Gin 🍸 Handcrafted from South Africa

Content: 0.5 Liter (€58.00 / 1 Liter)

Sale price: €29.00* Regular price: €36.50 (20.55% saved) Last lowest price: €29.00*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
4.5* Platter
Sale
Autumn Wine
Magnum
Eine Rotweinflasche mit der Aufschrift Der Karakal aus Neethlingshofs Kurzgeschichtensammlung, auf der ein Karakal abgebildet ist, der sich auf einen Vogel stürzt. Die Flasche hat einen schwarzen Verschluss und ein schlichtes, elegantes Design. Eine Rotweinflasche mit der Aufschrift Der Karakal aus Neethlingshofs Kurzgeschichtensammlung, auf der ein Karakal abgebildet ist, der sich auf einen Vogel stürzt. Die Flasche hat einen schwarzen Verschluss und ein schlichtes, elegantes Design.
South Africa
|
Red Wine
Neethlingshof Short Story Collection The Caracal 2020 Magnum

Content: 1.5 Liter (€26.93 / 1 Liter)

Sale price: €40.40* Regular price: €50.50 (20% saved) Last lowest price: €40.40*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Summer Wine
Eine Flasche Eikehof Roséwein mit schwarzem Schraubverschluss, transparentem Glas, auf dem die rosafarbene Flüssigkeit zu sehen ist, und weißem Etikett mit goldener Schrift und Eichenblattmotiv. Eine Flasche Eikehof Roséwein mit schwarzem Schraubverschluss, transparentem Glas, auf dem die rosafarbene Flüssigkeit zu sehen ist, und weißem Etikett mit goldener Schrift und Eichenblattmotiv.
South Africa
|
Rosé Wine
Eikehof Rosé 2024

Content: 0.75 Liter (€17.07 / 1 Liter)

Sale price: €12.80* Regular price: €16.00 (20% saved) Last lowest price: €12.80*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Raats B Vintners Liberté Pinotage 2023 Raats B Vintners Liberté Pinotage 2023
South Africa
Raats B Vintners Liberté Pinotage 2023

Content: 0.75 Liter (€37.27 / 1 Liter)

Sale price: €27.95* Regular price: €35.50 (21.27% saved) Last lowest price: €27.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Allée Bleue Old Vine Cinsault 2024
South Africa
|
Red Wine
Allée Bleue Old Vine Cinsault 2024

Content: 0.75 Liter (€35.93 / 1 Liter)

Sale price: €26.95* Regular price: €36.95 (27.06% saved) Last lowest price: €26.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Organic
Eine Flasche First Stone Spier Bio-Rotwein mit blauem Etikett und grünem EU-Bio-Zertifizierungslogo mit der Angabe Wein aus Nicht-EU-Landwirtschaft in Deutsch und Englisch. Eine Flasche First Stone Spier Bio-Rotwein mit blauem Etikett und grünem EU-Bio-Zertifizierungslogo mit der Angabe Wein aus Nicht-EU-Landwirtschaft in Deutsch und Englisch.
South Africa
|
Red Wine
Spier First Stone Organic Red 2021

Content: 0.75 Liter (€43.93 / 1 Liter)

Sale price: €32.95* Regular price: €37.50 (12.13% saved) Last lowest price: €32.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Exclusive
Eine Flasche De Krans Broederskap Cape Vintage Reserve aus dunklem Glas mit einem schwarz-orangefarbenen Etikett mit goldener Schrift und der Aufschrift Proprietors Collection am unteren Rand. Eine Flasche De Krans Broederskap Cape Vintage Reserve aus dunklem Glas mit einem schwarz-orangefarbenen Etikett mit goldener Schrift und der Aufschrift Proprietors Collection am unteren Rand.
South Africa
|
Dessert Wine
De Krans Broederskap Cape Vintage Réserve 2019

Content: 0.75 Liter (€39.93 / 1 Liter)

Sale price: €29.95* Regular price: €38.50 (22.21% saved) Last lowest price: €29.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
4* Platter
Eine Flasche Kanonkop Kadette Cape Blend Rotwein mit rotem Verschluss und cremefarbenem Etikett mit Text und der Abbildung einer Kanone. Der Wein wird in Stellenbosch, Südafrika, hergestellt. Eine Flasche Kanonkop Kadette Cape Blend Rotwein mit rotem Verschluss und cremefarbenem Etikett mit Text und der Abbildung einer Kanone. Der Wein wird in Stellenbosch, Südafrika, hergestellt.
South Africa
|
Red Wine
Kanonkop Kadette Cape Blend 2022

Content: 0.75 Liter (€18.60 / 1 Liter)

Sale price: €13.95* Regular price: €15.50 (10% saved) Last lowest price: €13.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Stark-Condé Three Pines Syrah 2019
South Africa
|
Red Wine
Stark-Condé Three Pines Syrah 2019

Content: 0.75 Liter (€49.27 / 1 Liter)

Sale price: €36.95* Regular price: €45.50 (18.79% saved) Last lowest price: €36.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Limited
Eine Flasche des Weins The Black Lion, auf deren Etikett ein Löwe abgebildet ist, wird in einer eleganten, dunklen Holzkiste mit offenem Rahmen präsentiert. Eine Flasche des Weins The Black Lion, auf deren Etikett ein Löwe abgebildet ist, wird in einer eleganten, dunklen Holzkiste mit offenem Rahmen präsentiert.
South Africa
|
Red Wine
De Toren The Black Lion 2021

Content: 0.75 Liter (€305.93 / 1 Liter)

Sale price: €229.45* Regular price: €269.95 (15% saved) Last lowest price: €229.45*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
4.5* Platter
Sale
Autumn Wine
Eine Flasche Kleine Zalze Family Reserve Syrah Wein aus Stellenbosch, Südafrika, mit schwarzer Folie und einem beigen Etikett mit goldenem und schwarzem Text. Eine Flasche Kleine Zalze Family Reserve Syrah Wein aus Stellenbosch, Südafrika, mit schwarzer Folie und einem beigen Etikett mit goldenem und schwarzem Text.
South Africa
|
Red Wine
Kleine Zalze Family Reserve Syrah 2020

Content: 0.75 Liter (€38.60 / 1 Liter)

Sale price: €28.95* Regular price: €35.50 (18.45% saved) Last lowest price: €28.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Eine Flasche Blaauwklippen 1682 Cabernet Franc Reserve Wein mit einem Goldfolienverschluss und einem cremefarbenen Etikett mit einer Illustration eines Weinbergs und von Gebäuden, aus Stellenbosch, Südafrika. Eine Flasche Blaauwklippen 1682 Cabernet Franc Reserve Wein mit einem Goldfolienverschluss und einem cremefarbenen Etikett mit einer Illustration eines Weinbergs und von Gebäuden, aus Stellenbosch, Südafrika.
South Africa
|
Red Wine
Blaauwklippen Cabernet Franc Reserve 2019

Content: 0.75 Liter (€26.60 / 1 Liter)

Sale price: €19.95* Regular price: €29.95 (33.39% saved) Last lowest price: €19.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Eine Flasche Dornier Merlot-Wein aus Stellenbosch mit kastanienbraunem Etikett, silbernem Verschluss und weißem Text, der den Markennamen und die Weinangaben enthält. Eine Flasche Dornier Merlot-Wein aus Stellenbosch mit kastanienbraunem Etikett, silbernem Verschluss und weißem Text, der den Markennamen und die Weinangaben enthält.
South Africa
|
Red Wine
Dornier Merlot 2021

Content: 0.75 Liter (€17.27 / 1 Liter)

Sale price: €12.95* Regular price: €16.50 (21.52% saved) Last lowest price: €12.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Last Bottles
Eine Flasche Kaapzicht Steytler Vision Rotwein mit einem dunklen Glaskörper, einem cremefarbenen Etikett mit schwarzer Schrift und einem kupferfarbenen Halsetikett mit der Aufschrift Kaapzicht Since 1946 Steytler. Eine Flasche Kaapzicht Steytler Vision Rotwein mit einem dunklen Glaskörper, einem cremefarbenen Etikett mit schwarzer Schrift und einem kupferfarbenen Halsetikett mit der Aufschrift Kaapzicht Since 1946 Steytler.
South Africa
|
Red Wine
Kaapzicht The Steytler Range Vision 2021

Content: 0.75 Liter (€62.33 / 1 Liter)

Sale price: €46.75* Regular price: €55.50 (15.77% saved) Last lowest price: €46.75*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Kaapzicht The Family Range Chenin Blanc 2025
South Africa
|
White Wine
Kaapzicht The Family Range Chenin Blanc 2025

Content: 0.75 Liter (€14.00 / 1 Liter)

Sale price: €10.50* Regular price: €12.50 (16% saved) Last lowest price: €10.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
4* Platter
Summer Wine
Last Bottles
Eine Flasche Villiera Tradition Rosé Brut Sekt mit einem mit Goldfolie umwickelten Hals, einem rosa-weißen Etikett und einem rosa Schleifen-Siegel im oberen Bereich. Eine Flasche Villiera Tradition Rosé Brut Sekt mit einem mit Goldfolie umwickelten Hals, einem rosa-weißen Etikett und einem rosa Schleifen-Siegel im oberen Bereich.
South Africa
|
Sparkling Wine
Villiera Tradition Brut Rosé n/v

Content: 0.75 Liter (€21.27 / 1 Liter)

Sale price: €15.95* Regular price: €19.50 (18.21% saved) Last lowest price: €15.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here

OUR SPECIAL PACKAGES

Skip product gallery
Sale
Exclusive
Gift Idea
Autumn Wine
Zwei Flaschen Springfield Estate-Wein - eine rote (The Work of Time) und eine weiße (Life from Stone Sauvignon Blanc) - stehen vor einer dekorativen Springfield Estate-Geschenkbox mit einer Illustration eines Tors und eines Weinbergs. Zwei Flaschen Springfield Estate-Wein - eine rote (The Work of Time) und eine weiße (Life from Stone Sauvignon Blanc) - stehen vor einer dekorativen Springfield Estate-Geschenkbox mit einer Illustration eines Tors und eines Weinbergs.
South Africa
|
Red Wine
Springfield Life & Time Set 🌟 Free Gift Box

Content: 1.5 Liter (€23.30 / 1 Liter)

Sale price: €34.95* Regular price: €40.00 (12.63% saved) Last lowest price: €34.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here

Nederburg Winery

Get 30% off all Nederburg wines!

NEDERBURG SPECIAL DEAL

30% SALE ON ALL WINES


Nederburg stands for outstanding South African wines, shaped by tradition and its unique location in the Drakenstein Mountains.

ALL NEDERBURG WINES | 30% OFF

OUR UNIQUE OFFER UNTIL THE START

SURPRISE WINE PACKAGE AT A MASSIVE BEST PRICE

WILD WINE MYSTERY BOX

6 MYSTERY PREMIUM WINES

OVER 40% DISCOUNT

ONLY WHILE STOCKS LAST!

WILD WINE MYSTERY BOX
💥 SPECIAL EDITION 💥
🔥 OVER 40% OFF 🔥


To make the wait more bearable, we are offering a special edition of our surprise wine package at a one-time best price, available only until the start of the promotion!
Get 6 random premium wines now with a one-time discount of well over 40%!

CLOS MALVERNE Wines

SAVE 50% TODAY!

MORGENSTER Wines

SAVE 50% TODAY!

CLOS MALVERNE Wines 

SAVE 50% TODAY!


WILD WINE WEEK SALE ENDS IN


MORE CURRENT OFFERS
TO MAKE THE WAIT WORTHWHILE
DISCOUNTS OF OVER 20%

MORE PRODUCTS IN SALE
OVER 20% DISCOUNT

Skip product gallery
Sale
Summer Wine
Blaauwklippen The House of Zin Rosé 2025 Blaauwklippen The House of Zin Rosé 2025
South Africa
|
Rosé Wine
Blaauwklippen The House of Zin Rosé 2025

Content: 0.75 Liter (€13.27 / 1 Liter)

Sale price: €9.95* Regular price: €13.00 (23.46% saved) Last lowest price: €9.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Old Vines
Eine dunkle Weinflasche mit einem kastanienbraunen Foliendach. Das Etikett zeigt einen illustrierten Baum mit einem Banner, auf dem zu lesen ist: "Allein können wir so wenig tun, gemeinsam so viel", und die Worte IMVINI WETHU am unteren Rand. Eine dunkle Weinflasche mit einem kastanienbraunen Foliendach. Das Etikett zeigt einen illustrierten Baum mit einem Banner, auf dem zu lesen ist: "Allein können wir so wenig tun, gemeinsam so viel", und die Worte IMVINI WETHU am unteren Rand.
South Africa
|
Red Wine
Imvini Wethu Cinsault Pinotage 2020

Content: 0.75 Liter (€24.67 / 1 Liter)

Sale price: €18.50* Regular price: €19.50 (5.13% saved) Last lowest price: €18.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Awarded
Eine Flasche Blaauwklippen 1682 Cabernet Sauvignon aus Stellenbosch, Südafrika, mit einem goldenen Verschluss und einem Etikett mit der Abbildung einer Weinbergslandschaft. Eine Flasche Blaauwklippen 1682 Cabernet Sauvignon aus Stellenbosch, Südafrika, mit einem goldenen Verschluss und einem Etikett mit der Abbildung einer Weinbergslandschaft.
South Africa
|
Red Wine
Blaauwklippen Cabernet Sauvignon 2022

Content: 0.75 Liter (€18.00 / 1 Liter)

Sale price: €13.50* Regular price: €17.25 (21.74% saved) Last lowest price: €13.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Top-Pick
Autumn Wine
Eine Flasche Blaauwklippen-Rotwein mit einem Goldfolienverschluss und einem dunklen Etikett mit der Aufschrift 1682 Blaauwklippen und einer Landschaftsillustration, aus Stellenbosch, Südafrika. Eine Flasche Blaauwklippen-Rotwein mit einem Goldfolienverschluss und einem dunklen Etikett mit der Aufschrift 1682 Blaauwklippen und einer Landschaftsillustration, aus Stellenbosch, Südafrika.
South Africa
|
Red Wine
Blaauwklippen De Blaauwe Klip 2020

Content: 0.75 Liter (€28.00 / 1 Liter)

Sale price: €21.00* Regular price: €22.00 (4.55% saved) Last lowest price: €21.00*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Top-Pick
Autumn Wine
Eine Flasche De Toren Private Cellar Wein mit der Aufschrift "Délicate", mit einem rot-goldenen Deckel und einem grauen Etikett mit goldener, roter und schwarzer Schrift "Experience Exceptional". Eine Flasche De Toren Private Cellar Wein mit der Aufschrift "Délicate", mit einem rot-goldenen Deckel und einem grauen Etikett mit goldener, roter und schwarzer Schrift "Experience Exceptional".
South Africa
|
Red Wine
De Toren Délicate n/v

Content: 0.75 Liter (€18.60 / 1 Liter)

Sale price: €13.95* Regular price: €15.50 (10% saved) Last lowest price: €13.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Magnum
Eine Flasche Alto Stellenbosch Rouge mit einem schwarz-goldenen Etikett, auf dem ein goldenes Emblem und der 100. Jahrgang dieses südafrikanischen Weins gefeiert wird. Eine Flasche Alto Stellenbosch Rouge mit einem schwarz-goldenen Etikett, auf dem ein goldenes Emblem und der 100. Jahrgang dieses südafrikanischen Weins gefeiert wird.
South Africa
|
Red Wine
Alto Rouge 2022 Magnum

Content: 1.5 Liter (€16.67 / 1 Liter)

Sale price: €25.00* Regular price: €37.50 (33.33% saved) Last lowest price: €25.00*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Exclusive
Eine Flasche De Krans Broederskap Cape Vintage Reserve aus dunklem Glas mit einem schwarz-orangefarbenen Etikett mit goldener Schrift und der Aufschrift Proprietors Collection am unteren Rand. Eine Flasche De Krans Broederskap Cape Vintage Reserve aus dunklem Glas mit einem schwarz-orangefarbenen Etikett mit goldener Schrift und der Aufschrift Proprietors Collection am unteren Rand.
South Africa
|
Dessert Wine
De Krans Broederskap Cape Vintage Réserve 2019

Content: 0.75 Liter (€39.93 / 1 Liter)

Sale price: €29.95* Regular price: €38.50 (22.21% saved) Last lowest price: €29.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Top-Pick
Autumn Wine
Blaauwklippen Selection Shiraz 2022 Blaauwklippen Selection Shiraz 2022
South Africa
|
Red Wine
Blaauwklippen Selection Shiraz 2022

Content: 0.75 Liter (€18.00 / 1 Liter)

Sale price: €13.50* Regular price: €17.25 (21.74% saved) Last lowest price: €13.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Blaauwklippen Sauvignon Blanc 2025 Blaauwklippen Sauvignon Blanc 2025
South Africa
|
White Wine
Blaauwklippen Sauvignon Blanc 2025

Content: 0.75 Liter (€14.00 / 1 Liter)

Sale price: €10.50* Regular price: €13.00 (19.23% saved) Last lowest price: €10.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
4* Platter
Sale
Awarded
Summer Wine
Eine Flasche Blaauwklippen 1682 Chardonnay Wein aus dem Westkap, Südafrika. Auf dem Etikett ist eine Landschaftsskizze mit Gebäuden und Bäumen abgebildet, und die Flasche ist mit einer Goldfolie verschlossen. Eine Flasche Blaauwklippen 1682 Chardonnay Wein aus dem Westkap, Südafrika. Auf dem Etikett ist eine Landschaftsskizze mit Gebäuden und Bäumen abgebildet, und die Flasche ist mit einer Goldfolie verschlossen.
South Africa
|
White Wine
Blaauwklippen Chardonnay 2023

Content: 0.75 Liter (€22.00 / 1 Liter)

Sale price: €16.50* Regular price: €17.25 (4.35% saved) Last lowest price: €16.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Summer Wine
Blaauwklippen Chenin Blanc 2025 Blaauwklippen Chenin Blanc 2025
South Africa
|
White Wine
Blaauwklippen Chenin Blanc 2025

Content: 0.75 Liter (€14.00 / 1 Liter)

Sale price: €10.50* Regular price: €13.00 (19.23% saved) Last lowest price: €10.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Knorhoek Cabernet Sauvignon 2021 Knorhoek Cabernet Sauvignon 2021
South Africa
|
Red Wine
Knorhoek Cabernet Sauvignon 2021

Content: 0.75 Liter (€39.93 / 1 Liter)

Sale price: €29.95* Regular price: €33.50 (10.6% saved) Last lowest price: €29.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Exclusive
Limited
Eine klare Flasche 1679 Cape Floral Gin mit goldener und weißer Beschriftung. Das Etikett liest Premium Dry Gin, enthält Unterschriften, und stellt fest, es ist destilliert und abgefüllt in Südafrika. Eine goldene Schleife ist auf den Hals. Eine klare Flasche 1679 Cape Floral Gin mit goldener und weißer Beschriftung. Das Etikett liest Premium Dry Gin, enthält Unterschriften, und stellt fest, es ist destilliert und abgefüllt in Südafrika. Eine goldene Schleife ist auf den Hals.
South Africa
Selection 16/79 Cape Floral Gin 🍸 Handcrafted from South Africa

Content: 0.5 Liter (€58.00 / 1 Liter)

Sale price: €29.00* Regular price: €36.50 (20.55% saved) Last lowest price: €29.00*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Blaauwklippen Merlot 2024
South Africa
|
Red Wine
Blaauwklippen Merlot 2024

Content: 0.75 Liter (€18.00 / 1 Liter)

Sale price: €13.50* Regular price: €17.25 (21.74% saved) Last lowest price: €13.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Eine Flasche Kaapzicht-Wein mit einem blau-goldenen Verschluss und einem detaillierten Etikett mit der Aufschrift "Kaapzicht Skemerlig Cabernet Sauvignon" und der Prägung "Stellenbosch" auf dem Glas. Eine Flasche Kaapzicht-Wein mit einem blau-goldenen Verschluss und einem detaillierten Etikett mit der Aufschrift "Kaapzicht Skemerlig Cabernet Sauvignon" und der Prägung "Stellenbosch" auf dem Glas.
South Africa
|
Red Wine
Kaapzicht The Terroir Range Skemerlig Cabernet Sauvignon 2022

Content: 0.75 Liter (€30.60 / 1 Liter)

Sale price: €22.95* Regular price: €27.50 (16.55% saved) Last lowest price: €22.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
4* Platter
Sale
Eine verpackte Flasche Blaauwklippen Before & After Aperitif mit einer dunklen Glasflasche in einer kastanienbraunen Verpackung mit einem klaren Fenster. Eine verpackte Flasche Blaauwklippen Before & After Aperitif mit einer dunklen Glasflasche in einer kastanienbraunen Verpackung mit einem klaren Fenster.
South Africa
|
Dessert Wine
Blaauwklippen Before and After

Content: 0.5 Liter (€59.90 / 1 Liter)

Sale price: €29.95* Regular price: €38.95 (23.11% saved) Last lowest price: €29.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Organic
Eine Flasche First Stone Spier Bio-Rotwein mit blauem Etikett und grünem EU-Bio-Zertifizierungslogo mit der Angabe Wein aus Nicht-EU-Landwirtschaft in Deutsch und Englisch. Eine Flasche First Stone Spier Bio-Rotwein mit blauem Etikett und grünem EU-Bio-Zertifizierungslogo mit der Angabe Wein aus Nicht-EU-Landwirtschaft in Deutsch und Englisch.
South Africa
|
Red Wine
Spier First Stone Organic Red 2021

Content: 0.75 Liter (€43.93 / 1 Liter)

Sale price: €32.95* Regular price: €37.50 (12.13% saved) Last lowest price: €32.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
4* Platter
Sale
Autumn Wine
Eine Flasche Villiera Merlot Wein mit einem schwarz-goldenen Etikett, auf dem der Markenname, die Rebsorte und die Herkunft Stellenbosch, Südafrika, angegeben sind. Die Flasche hat ein dunkles Glas und eine schwarze Kappe. Eine Flasche Villiera Merlot Wein mit einem schwarz-goldenen Etikett, auf dem der Markenname, die Rebsorte und die Herkunft Stellenbosch, Südafrika, angegeben sind. Die Flasche hat ein dunkles Glas und eine schwarze Kappe.
South Africa
|
Red Wine
Villiera Merlot 2022

Content: 0.75 Liter (€15.47 / 1 Liter)

Sale price: €11.60* Regular price: €14.50 (20% saved) Last lowest price: €11.60*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
4.5* Platter
Eine Flasche Buitenverwachting Rough Diamond Rotwein mit schwarzem Etikett, goldener und weißer Schrift und dem Schriftzug Limited Release am unteren Rand.
South Africa
|
Red Wine
Buitenverwachting Rough Diamond 2019

Content: 0.75 Liter (€30.60 / 1 Liter)

Sale price: €22.95* Regular price: €26.50 (13.4% saved) Last lowest price: €22.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Muratie George Paul Canitz Pinot Noir 2023
South Africa
|
Red Wine
Muratie George Paul Canitz Pinot Noir 2023

Content: 0.75 Liter (€28.27 / 1 Liter)

Sale price: €21.20* Regular price: €26.50 (20% saved) Last lowest price: €21.20*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here

Delaire Graff The View Chenin Blanc

BUY NOW!

WHITE WINE FAVOURITE
AT THE BEST PRICE

DELAIRE GRAFF
THE VIEW CHENIN BLANC


• Exclusive, fruity white wine – Only available at CAPREO.


FIND ALL SALE PRODUCTS HERE

Filter products
Sale
Wine Package
Wine of the Month September Steenberg Sauvignon Blanc 2025✨ Buy 5 & Get 6 Wine of the Month September Steenberg Sauvignon Blanc 2025✨ Buy 5 & Get 6
South Africa
|
White Wine
Wine of the Month September Steenberg Sauvignon Blanc 2025✨ Buy 5 & Get 6

Content: 4.5 Liter (€18.33 / 1 Liter)

Sale price: €82.50* Regular price: €99.00 (16.67% saved) Last lowest price: €82.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
5+1
Wine of the Month October Tokara Private Shiraz 2021✨ Buy 5 & Get 6 Wine of the Month October Tokara Private Shiraz 2021✨ Buy 5 & Get 6
South Africa
|
White Wine
Wine of the Month October Tokara Private Shiraz 2021✨ Buy 5 & Get 6

Content: 4.5 Liter (€23.89 / 1 Liter)

Sale price: €107.50* Regular price: €129.00 (16.67% saved) Last lowest price: €107.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Bestseller
Best of Whites 🥂 White Wine Package Best of Whites 🥂 White Wine Package
South Africa
|
White Wine
Best of Whites 🥂 White Wine Package

Content: 4.5 Liter (€18.88 / 1 Liter)

Sale price: €84.95* Regular price: €92.00 (7.66% saved) Last lowest price: €84.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Bestseller
Best of Rosé 🌸 Rosé Wine package Best of Rosé 🌸 Rosé Wine package
South Africa
|
Rosé Wine
Best of Rosé 🌸 Rosé Wine package

Content: 4.5 Liter (€17.99 / 1 Liter)

Sale price: €80.95* Regular price: €90.45 (10.5% saved) Last lowest price: €80.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Bestseller
Best of Pinotage 🍇 Best of Pinotage 🍇
South Africa
|
Red Wine
Best of Pinotage 🍇

Content: 4.5 Liter (€19.99 / 1 Liter)

Sale price: €89.95* Regular price: €100.00 (10.05% saved) Last lowest price: €89.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Exclusive
Eine Flasche De Krans Broederskap Cape Vintage Reserve aus dunklem Glas mit einem schwarz-orangefarbenen Etikett mit goldener Schrift und der Aufschrift Proprietors Collection am unteren Rand. Eine Flasche De Krans Broederskap Cape Vintage Reserve aus dunklem Glas mit einem schwarz-orangefarbenen Etikett mit goldener Schrift und der Aufschrift Proprietors Collection am unteren Rand.
South Africa
|
Dessert Wine
De Krans Broederskap Cape Vintage Réserve 2019

Content: 0.75 Liter (€39.93 / 1 Liter)

Sale price: €29.95* Regular price: €38.50 (22.21% saved) Last lowest price: €29.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Bestseller
MYSTERY-WINE-BOX 🔮 Surprise Package | Lowest Price
South Africa
MYSTERY-WINE-BOX 🔮 Surprise Package | Lowest Price

Content: 4.5 Liter (€11.10 / 1 Liter)

Sale price: €49.95* Regular price: €93.50 (46.58% saved) Last lowest price: €49.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Exclusive
Limited
Eine klare Flasche 1679 Cape Floral Gin mit goldener und weißer Beschriftung. Das Etikett liest Premium Dry Gin, enthält Unterschriften, und stellt fest, es ist destilliert und abgefüllt in Südafrika. Eine goldene Schleife ist auf den Hals. Eine klare Flasche 1679 Cape Floral Gin mit goldener und weißer Beschriftung. Das Etikett liest Premium Dry Gin, enthält Unterschriften, und stellt fest, es ist destilliert und abgefüllt in Südafrika. Eine goldene Schleife ist auf den Hals.
South Africa
Selection 16/79 Cape Floral Gin 🍸 Handcrafted from South Africa

Content: 0.5 Liter (€58.00 / 1 Liter)

Sale price: €29.00* Regular price: €36.50 (20.55% saved) Last lowest price: €29.00*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Summer Wine
Leap into Summer ☀️ Leopard’s Leap Wines + Cooler Bag Leap into Summer ☀️ Leopard’s Leap Wines + Cooler Bag
South Africa
|
White Wine
Leap into Summer ☀️ Leopard’s Leap Wines + Cooler Bag

Content: 4.5 Liter (€9.99 / 1 Liter)

Sale price: €44.95* Regular price: €51.45 (12.63% saved) Last lowest price: €44.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Old Vines
Sale
Autumn Wine
Eine dunkle Weinflasche mit einem kastanienbraunen Foliendach. Das Etikett zeigt einen illustrierten Baum mit einem Banner, auf dem zu lesen ist: "Allein können wir so wenig tun, gemeinsam so viel", und die Worte IMVINI WETHU am unteren Rand. Eine dunkle Weinflasche mit einem kastanienbraunen Foliendach. Das Etikett zeigt einen illustrierten Baum mit einem Banner, auf dem zu lesen ist: "Allein können wir so wenig tun, gemeinsam so viel", und die Worte IMVINI WETHU am unteren Rand.
South Africa
|
Red Wine
Imvini Wethu Cinsault Pinotage 2020

Content: 0.75 Liter (€24.67 / 1 Liter)

Sale price: €18.50* Regular price: €19.50 (5.13% saved) Last lowest price: €18.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Eine Flasche Springfield Estate's "The Work of Time" Vintage Rotwein aus Südafrika, mit einem cremefarbenen Etikett mit eleganter blauer Schrift und einem blauen Foliendach mit dem Logo des Weinguts. Eine Flasche Springfield Estate's "The Work of Time" Vintage Rotwein aus Südafrika, mit einem cremefarbenen Etikett mit eleganter blauer Schrift und einem blauen Foliendach mit dem Logo des Weinguts.
South Africa
|
Red Wine
Springfield The Work of Time 2019

Content: 0.75 Liter (€24.67 / 1 Liter)

Sale price: €18.50* Regular price: €23.50 (21.28% saved) Last lowest price: €18.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Summer Wine
Simonsig Kaapse Vonkel Brut Rosé 2023 🌸 Buy 5 & Get 6 Simonsig Kaapse Vonkel Brut Rosé 2023 🌸 Buy 5 & Get 6
South Africa
|
Sparkling Wine
Simonsig Kaapse Vonkel Brut Rosé 2023 🌸 Buy 5 & Get 6

Content: 4.5 Liter (€20.00 / 1 Liter)

Sale price: €90.00* Regular price: €108.00 (16.67% saved) Last lowest price: €90.00*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Simonsig Kaapse Vonkel Brut 2024 🌸 Buy 5 & Get 6 Simonsig Kaapse Vonkel Brut 2024 🌸 Buy 5 & Get 6
South Africa
|
Sparkling Wine
Simonsig Kaapse Vonkel Brut 2024 🌸 Buy 5 & Get 6

Content: 4.5 Liter (€20.00 / 1 Liter)

Sale price: €90.00* Regular price: €108.00 (16.67% saved) Last lowest price: €90.00*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Summer Wine
Protea Favorite wines☀ Protea Wines + Chill Bag Protea Favorite wines☀ Protea Wines + Chill Bag
South Africa
Protea Favorite wines☀ Protea Wines + Chill Bag

Content: 4.5 Liter (€11.10 / 1 Liter)

Sale price: €49.95* Regular price: €58.95 (15.27% saved) Last lowest price: €49.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Braai Delight Package 🔥 Braai Delight Package 🔥
South Africa
Braai Delight Package 🔥

Content: 3.5 Liter (€19.99 / 1 Liter)

Sale price: €69.95* Regular price: €81.45 (14.12% saved) Last lowest price: €69.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Bestseller
Stunning Stellenzicht Selection 🍇 Stunning Stellenzicht Selection 🍇
South Africa
Stunning Stellenzicht Selection 🍇

Content: 3 Liter (€23.32 / 1 Liter)

Sale price: €69.95* Regular price: €78.50 (10.89% saved) Last lowest price: €69.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Introducing La Vierge Storyteller 🔍 Introducing La Vierge Storyteller 🔍
South Africa
Introducing La Vierge Storyteller 🔍

Content: 3 Liter (€37.17 / 1 Liter)

Sale price: €111.50* Regular price: €123.90 (10.01% saved) Last lowest price: €111.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
South Africa Discovery Package Excellence ✨ South Africa Discovery Package Excellence ✨
South Africa
South Africa Discovery Package Excellence ✨

Content: 4.5 Liter (€31.10 / 1 Liter)

Sale price: €139.95* Regular price: €174.50 (19.8% saved) Last lowest price: €136.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Wine Package
Bestseller
Best of Delaire Graff 🏅 Best of Delaire Graff 🏅
South Africa
Best of Delaire Graff 🏅

Content: 4.5 Liter (€28.88 / 1 Liter)

Sale price: €129.95* Regular price: €143.00 (9.13% saved) Last lowest price: €99.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Top-Pick
Eine Flasche Blaauwklippen-Rotwein mit einem Goldfolienverschluss und einem dunklen Etikett mit der Aufschrift 1682 Blaauwklippen und einer Landschaftsillustration, aus Stellenbosch, Südafrika. Eine Flasche Blaauwklippen-Rotwein mit einem Goldfolienverschluss und einem dunklen Etikett mit der Aufschrift 1682 Blaauwklippen und einer Landschaftsillustration, aus Stellenbosch, Südafrika.
South Africa
|
Red Wine
Blaauwklippen De Blaauwe Klip 2020

Content: 0.75 Liter (€28.00 / 1 Liter)

Sale price: €21.00* Regular price: €22.00 (4.55% saved) Last lowest price: €21.00*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
4.5* Platter
Eine Flasche Waterford Estate Chardonnay aus Stellenbosch mit einem Deckel aus Goldfolie und einem weißen Etikett mit goldenem und schwarzem Text, das aufrecht vor einem schlichten Hintergrund steht. Eine Flasche Waterford Estate Chardonnay aus Stellenbosch mit einem Deckel aus Goldfolie und einem weißen Etikett mit goldenem und schwarzem Text, das aufrecht vor einem schlichten Hintergrund steht.
South Africa
|
White Wine
Waterford Estate Single Vineyard Chardonnay 2021

Content: 0.75 Liter (€37.27 / 1 Liter)

Sale price: €27.95* Regular price: €33.50 (16.57% saved) Last lowest price: €27.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Exclusive
Gift Idea
Zwei Flaschen Springfield Estate-Wein - eine rote (The Work of Time) und eine weiße (Life from Stone Sauvignon Blanc) - stehen vor einer dekorativen Springfield Estate-Geschenkbox mit einer Illustration eines Tors und eines Weinbergs. Zwei Flaschen Springfield Estate-Wein - eine rote (The Work of Time) und eine weiße (Life from Stone Sauvignon Blanc) - stehen vor einer dekorativen Springfield Estate-Geschenkbox mit einer Illustration eines Tors und eines Weinbergs.
South Africa
|
Red Wine
Springfield Life & Time Set 🌟 Free Gift Box

Content: 1.5 Liter (€23.30 / 1 Liter)

Sale price: €34.95* Regular price: €40.00 (12.63% saved) Last lowest price: €34.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Last Bottles
Icon
Constantia Uitsig Gravitas 2020
South Africa
|
Dessert Wine
Constantia Uitsig Gravitas 2020

Content: 0.5 Liter (€112.70 / 1 Liter)

Sale price: €56.35* Regular price: €80.50 (30% saved) Last lowest price: €56.35*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
Autumn Wine
Top-Pick
Blaauwklippen Selection Shiraz 2022 Blaauwklippen Selection Shiraz 2022
South Africa
|
Red Wine
Blaauwklippen Selection Shiraz 2022

Content: 0.75 Liter (€18.00 / 1 Liter)

Sale price: €13.50* Regular price: €17.25 (21.74% saved) Last lowest price: €13.50*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here

Wild Wine Week – Save up to 50% on premium wines from South Africa!

It's that time again: The Wild Wine Week is just around the corner and promises exclusive deals for wine lovers. From November 29th to December 8th, you can discover premium wines from South Africa at unbeatable prices in our CAPREO Onlineshop – with discounts of up to 50%! Starting on Wednesday, November 27th, with the first unique offer, and on Black Friday on November 29th, you can look forward to daily changing deals at the best prices.

Take this opportunity to stock up your wine cellar or secure exceptional bottles for the festive season. Our selection ranges from award-winning classics to new insider tips – every wine lover is guaranteed to find their favorite. Act fast! The offers are only valid while stocks last. Don’t miss out – take advantage of Wild Wine Week, the perfect time for enjoying premium wines at top prices.

Discover now and secure premium wines – Wild Wine Week at CAPREO!