Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Wine import since 2007
More than 50 partner wineries
Taxes & Duties included
Fast, insured Shipping
Vineyards and majestic mountains under a blue sky in South Africa

B-STOCK SALE

Welcome to our B-Stock Sale - first-class wines with minor blemishes at sensational prices!
Here you will find high-quality premium wines that have been given a substantial price reduction for you due to slightly damaged labels. The quality of the wine naturally remains unchanged and offers you the full enjoyment you expect from our products. Don't be put off by minimal visual blemishes and enjoy the unadulterated flavour of our first-class wines.

Secure unique discounts now!

Filter products
Sale
B-Stock
Autumn Wine
Eine Flasche Mont Rochelle Little Rock Blanc mit goldenem Verschluss und weißem Etikett mit minimalistischem Berg-Logo und schwarz-goldenem Text. Die Flasche enthält Weißwein aus Südafrika. Eine Flasche Mont Rochelle Little Rock Blanc mit goldenem Verschluss und weißem Etikett mit minimalistischem Berg-Logo und schwarz-goldenem Text. Die Flasche enthält Weißwein aus Südafrika.
South Africa
|
White Wine
B-Stock: Mont Rochelle Little Rock Blanc 2024

Content: 0.75 Liter (€16.33 / 1 Liter)

Sale price: €12.25* Regular price: €17.50 (30% saved) Last lowest price: €12.25*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
B-Stock
4* Platter
Bestseller
Eine Flasche Tokara Stellenbosch Cabernet Sauvignon aus Südafrika mit einem weißen Etikett mit goldener und schwarzer Schrift und einem goldenen Emblem im oberen Bereich. Eine Flasche Tokara Stellenbosch Cabernet Sauvignon aus Südafrika mit einem weißen Etikett mit goldener und schwarzer Schrift und einem goldenen Emblem im oberen Bereich.
South Africa
|
Red Wine
B-Stock: Tokara Cabernet Sauvignon 2022

Content: 0.75 Liter (€20.80 / 1 Liter)

Sale price: €15.60* Regular price: €19.50 (20% saved) Last lowest price: €15.60*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
B-Stock
5* Platter
Eine Flasche Buitenverwachting-Rotwein mit der Bezeichnung Constantia mit einem gold-schwarzen Etikett mit Text und einem Wappen, das aufrecht vor einem schlichten Hintergrund steht.
South Africa
|
Red Wine
B-Stock: Buitenverwachting Christine 2017

Content: 0.75 Liter (€30.40 / 1 Liter)

Sale price: €22.80* Regular price: €28.50 (20% saved)
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
B-Stock
Autumn Wine
B-Stock: Jordan Black Magic Merlot 2022 B-Stock: Jordan Black Magic Merlot 2022
South Africa
|
Red Wine
B-Stock: Jordan Black Magic Merlot 2022

Content: 0.75 Liter (€21.27 / 1 Liter)

Sale price: €15.95* Regular price: €20.50 (22.2% saved) Last lowest price: €15.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
B-Stock
4* Platter
Eine dunkle Weinflasche mit einem gold-schwarzen Verschluss und einem Etikett mit der Aufschrift Stellenzicht Silcrete Cinsault und einem dekorativen Emblem über dem Text. Eine dunkle Weinflasche mit einem gold-schwarzen Verschluss und einem Etikett mit der Aufschrift Stellenzicht Silcrete Cinsault und einem dekorativen Emblem über dem Text.
South Africa
|
Red Wine
B-Stock: Stellenzicht Silcrete Cinsault 2022

Content: 0.75 Liter (€26.60 / 1 Liter)

Sale price: €19.95* Regular price: €25.50 (21.76% saved) Last lowest price: €19.95*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
B-Stock
Autumn Wine
Eine dunkle Weinflasche mit der Aufschrift Klein Zalze Grenache Vineyard Selection South Africa mit goldenem und weißem Text auf schwarzem Hintergrund. Eine dunkle Weinflasche mit der Aufschrift Klein Zalze Grenache Vineyard Selection South Africa mit goldenem und weißem Text auf schwarzem Hintergrund.
South Africa
|
Red Wine
B-Stock: Kleine Zalze Vineyard Selection Grenache 2022

Content: 0.75 Liter (€18.67 / 1 Liter)

Sale price: €14.00* Regular price: €17.50 (20% saved) Last lowest price: €14.40*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
Sale
B-Stock
B-Stock: Stellenzicht Thunderstone Red 2020 B-Stock: Stellenzicht Thunderstone Red 2020
South Africa
|
Red Wine
B-Stock: Stellenzicht Thunderstone Red 2020

Content: 0.75 Liter (€20.93 / 1 Liter)

Sale price: €15.70* Regular price: €18.50 (15.14% saved) Last lowest price: €15.70*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here
B-Stock
B-Stock: La Motte Pierneef Atelier 2020
South Africa
|
Red Wine
B-Stock: La Motte Pierneef Atelier 2020

Content: 0.75 Liter (€27.44 / 1 Liter)

Sale price: €20.58* Regular price: €24.95 (17.52% saved) Last lowest price: €20.58*
Wine Information as well as food labelling
and Ingredients can be found here

What our Customers think